Zaproszenie na obchody 50-lecia Polskiej Szkoły w Bostonie.

Polska SzkolaSzkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie świętuje 50-lecie swojego istnienia. Zapraszamy na uroczystości związane z tym Jubileuszem które odbędą się w dniu 23 kwietnia 2016r. ( 655 Dorchester Ave. South Boston, Ma 02127)       Historia szkoły jest nieodłącznie związana z losami polskiej parafii katolickiej p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Południowym Bostonie, utworzonej w 1893r.  Dumni z przynależności do wspólnoty parafialnej tego kościoła oraz do wspólnoty polonijnej Bostonu, pragniemy tegorocznym Jubileuszem wpisać się w obchody 1050 rocznicy Chrztu i powstania Państwa Polskiego oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które przed laty powołał do istnienia, patron naszej szkoły, św. Jan Paweł II. W imieniu szkolnej społeczności: uczniów, rodziców i nauczycieli, serdecznie zapraszam do udziału i wspólnego świętowania tej tak ważnej dla naszej szkoły, rocznicy.

Z poważaniem, dyrektor szkoły Jan Kozak